Turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu

W dniach 07–08.02.2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zabrzu. Organizatorami turnieju byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Zabrzu oraz MOSiR w Zabrzu Sp. z o.o.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym a wzięły w nim udział następujące drużyny: Podokręg Zabrze, SMS Łódź, GKS Bełchatów, Lokomotivia Trnava, MS KFS Ostrava, SFC Opava, Cracovia Kraków, Reprezentacja Śląska, podzielone na dwie grupy. Zwycięzcą turnieju została Reprezentacja Śląska, w finale pokonała drużynę GKS-u Bełchatów 3:0.
Podczas rozgrywek, MOSiR promował projekt BSAP „Biogazownia w Zabrzu” oraz prezentował dotychczasowy dorobek z jego realizacji. Logo projektu prezentowane było na ustawionym w hali banerze oraz rollupie, natomiast w Sali konferencyjnej, w formie prezentacji przedstawiono dotychczas zrealizowane zadania. Ponadto uczestnikom zawodów i kibicom rozdane zostały raporty opracowane przez studentów ze Szwecji oraz ulotki przedstawiające procedurę odbioru odpadów żywnościowych oraz ich planowane wykorzystanie w biogazowni do produkcji energii elektrycznej i ciepła.
Wszyscy sportowcy otrzymali gadżety Projektu BSAP „Biogazownia w Zabrzu” takie jak koszulki, długopisy lub torby. Relację z rozgrywek przeprowadziła lokalna telewizja.