Międzynarodowy turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze

W dniach 31.01.2015 r. – 01.02.2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR odbył się międzynarodowy turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze. Organizatorami turnieju byli Prezydent Miasta Zabrze oraz MOSiR w Zabrzu Sp. z o.o.

Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym a wzięły w nim udział następujące drużyny: Gwarek Zabrze, Stadion Śląski Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, FC Vieux Condé, OPIR Lwów, Górnik Zabrze, MKS Zaborze oraz Raków Częstochowa. W wielkim finale zwyciężył Gwarek Zabrze, pokonując po serii rzutów karnych, OPIS Lwów.
Podczas rozgrywek, MOSiR promował projekt BSAP „Biogazownia w Zabrzu” oraz prezentował dotychczasowy dorobek z jego realizacji. Logo projektu prezentowane było na ustawionym w hali banerze oraz rollupie, natomiast w Sali konferencyjnej, w formie prezentacji przedstawiono dotychczas zrealizowane zadania. Ponadto uczestnikom zawodów i kibicom rozdane zostały raporty opracowane przez studentów ze Szwecji oraz ulotki przedstawiające procedurę odbioru odpadów żywnościowych oraz ich planowane wykorzystanie w biogazowni do produkcji energii elektrycznej i ciepła.
Wszyscy sportowcy otrzymali gadżety Projektu BSAP „Biogazownia w Zabrzu” takie jak koszulki, długopisy lub torby. Relację z rozgrywek przeprowadziła lokalna telewizja.

1

2

3

4