Wizyta Profesora Michaela Backmana w siedzibie MOSiR

W dniu 13.04.2015 r. w siedzibie MOSiR gościł Profesor Michael Backman, celem wizyty było spotkanie z zespołem wewnętrznym projektu „Biogazownia w Zabrzu” i omówienie programu delegacji MOSiR w Szwecji.

Profesor przekazał informację, że dla uczestników przygotowano warsztaty w „Centrum Biogazu” w Trelleborgu, grupa zapozna się z procedurą odbioru odpadów żywnościowych w południowej Szwecji oraz, na konferencji pozna sposoby wykorzystywana roślin morskich w mikrobiogazowniach.
Ponadto menadżer projektu poinformował, że na przełomie czerwca i lipca będzie przygotowana SIWZ do zakupu sprzętu przeznaczonego do celów demonstracyjnych oraz poprosił o konsultację z Panią Anją Nysten z NIB w sprawie zmian w projekcie. Ponadto omówiono temat wcześniejszego wypłacenia ostatniej transzy dofinansowania.
Profesor Backman przychylił się do koncepcji Zespołu wewnętrznego, oraz poprosił o przetłumaczenie decyzji środowiskowej na język angielski jako załącznika do SIWZ do formuły zaprojektuj i wybuduj. Zaznaczył również, że przy opracowaniu SIWZ powinien uczestniczyć prawnik projektu oraz firma szwedzka do konsultacji.

Jpeg

Jpeg